אין פה בעיית דיור!


הסופרטאנקר החדש של ביבי בקצרה:

– סבסוד התחבורה הציבורית.
– פיקוח על שכ"ד.
– עזרה לזוגות צעירים (מה זה עזרה בכלל?)
– מערך מומחים – מה זה בכלל?
– מילים.
– מילים.
– מילים.
– הוספת דירות לסטודנטים, סטודנטים, סטודנטים… לא כולנו סטודנטים, רובנו דווקא כבר לא.
– הגדלת היצע לדירות באזורים כמו לוד. אנחנו בתל אביב, אגב.
– האשמות של ממשלות קודמות והמון חיוכים צדדיים שרמנטיים מול מצלמה.
– מדי פעם, התערבות כביכול דאגנית בדבריהם של שאר הדוברים. בסדר, הבנו, אתה תעשה הכל.
– צחוקים. כן, זה מאוד הומוריסטי. זה לא באמת עניין מהותי.

מתוך המדריך לראש ממשלה בישראל: מהו סופר-טאנקר? זהו מטוס ענק שעולה מליונים, ומבזבזים אותם עליו, רק אחרי שמרגישים שיש שריפה שלא מסתיימת בשדרות רוטשילד ומאיימת להגיע לירושלים. מבזבזים איזה משהו מהר, מהר, ועוברים למשברון הבא – בד"כ איוולת שהתגלתה וצריך מהר לכסת"ח איכשהו. אפשר גם שוחד או מס שפתיים, והרבה מסיבות עיתונאים. ראה ערך: פולישוק.

תן להם מס שפתיים ונעבור למשברון הבא.

מזה שנים שהציבור הצעיר בישראל בולע בשקט כל שקר של השלטונות לגבי צמיחה כביכול. היום, כשתחתית הכיס כבר קרועה לחלוטין, הציבור הזה מרים את צעקתו. רוצים לחיות בכבוד.

מוכרחים להבהיר:
אין פה בעיית דיור – זו טעות להתפס על כך! זה בקושי עשירית התמונה. יש פה בעייה כללית של רמת חיים נמוכה ביחס למחירים הזויים בכל תחום, שרק מאמירים מדי יום. השקם והערב משדרים לנו שיש צמיחה. אם כך, איך זה שרובנו עדיין מוציאים עשרות אלפי שקלים מדי חודש על בית וילד?

ביבי מפחד מהסטודנטים, אז הוא נותן להם מס שפתיים סמלי, שאולי יחזיר אותם הביתה משדרות רוטשילד. אבל מה עם הזוגות הנשואים הטריים? מה עם ההורים הצעירים? מה עם הסבא והסבתא שחולקים דירת חדר? מה לגבי אלה שמשלמים 2500 ש"ח לחודש עבור גן ילדים? כן, אלה שמוציאים 2000 ש"ח על מזון? שמוציאים 1000 ש"ח על דלק? על משכנתא? על ארנונה מופקעת? על אגרה הזויה ומיותרת? על מכונית (כמה יקר זה!) מים, חשמל, גז, בריאות… על קוטג'?

איך קרה שהרשינו למחירים לתפוס עלינו תחת עד כדי כך? זו לא מדינה כזו עשירה שמצדיקה מחירים מטורפים שכאלה. תתעוררו מחלום האגו הציוני שלכם – זו לא כ-זו אטרקציה לחיות בישראל, מוכת המלחמות, ובכל זאת – יקר לגור בה. המחירים אצלנו הם מהגבוהים בעולם. וכל זה בזמן שהמשכורות די בסיסיות והאבטלה עולה.

עולה המחיר – המשכורות יורדות – האבטלה גואה – והם אומרים שאנחנו בצמיחה.

מאידך, שטחים עצומים מופשרים באזור רמת אביב, רמת-גן, הרצליה ופלמחים, לטובת אלפי דירות יוקרתיות מול הים או האיילון. אז זו הצמיחה שלך, ביבי? זה שקר קונספירטיבי, שאתה ויועציך ושריך ויועציהם ועוזריהם ויועציהם שתלתם בנו בסוג של שטיפת מוח יומית, דרך העיתון היומי שלכם, דרך רשות השידור שלכם. זוהי החרפה שייצרתם במדינה הקטנה שלנו. בשם השקר הגס הזה, הפכתם את הישראלים מנאהבים לנאבקים.

צריך כאן תוכנית מערכתית שתתקן איוולות שנוצרו מזה שנים, וכמה עיקריות שיוצרו ע"י הממשלה הנוכחית. צריך לפרק את הקואליציה הבזבזנית הזו, ולהעביר את הכספים הרבים שלנו שנלקחו מאיתנו להתנחלויות חדשות, ישיבות לא מניבות, הבטחות קואליציוניות, פרוייקטים מיותרים לשם כסת"ח או תצלום שעובר טוב בתקשורת של גזירת איזה סרט על רקע איזה גשר חדש. כן, נמאס לצעירים, ביבי, ממניפולציות תקשורתיות – הם רוצים מנהיג עם כתפיים ולא עם חיוכיים. די, תמה ההתרגשות מחיוכיך הטלוויזיוניים או המניפולציות התקשורתיות שלך. מעכשיו זה כבר לא יעבוד יותר. אז תתחיל לשנות גישה. הציבור לא מטומטם והציבור לא מוכן לשלם על משחקי הפוליטיקה הקטנים שלך או המנהיגות בשקל.

ישראל שבחלום היא ישראל שבה:

– מחירי שכר הדירה, הדלק, החשמל, הגז, המים, הארנונה, הינם הגיוניים לכל.
– מחירי הקנסות קטנים ב-50% ממה שגובים הרשויות המקומיות.
– ביטול האגרה לחלוטין והפרטת רשות השידור (יהיה להם קשה להפרד ממנה…)
– מחירי תקשורת הגיוניים. זה כולל את מכשירי הסלולר, המחשבים, והשיחות לארץ ולחו"ל.
– מחירי הרכבים הגיוניים.
– התחבורה הציבורית לא עושקת אותנו.
– עסקים קטנים יכולים להתקיים מבלי שמס-הכנסה יקרע אותם. ולא, 64000 ש"ח זה לא גבול ריאלי.
– התיירות נגישה לכל העם. זה כולל בתי מלון, טיסות, כניסה לאטרקציות. למה זה כל כך יקר בעצם?
– סבסוד מוצרי מזון בסיסיים. בין חיוכיהם של ביבי ושטייניץ – הקוטג' כבר חזר למחירו הקודם!
– מחירי הגנון מאפשרים להורים מרובי ילדים לחיות בכבוד.
– משכורת הבסיס מאפשרת לכל בני הגילאים לחיות.
– ומעל הכל: הורדת המיסים, הארנונה, הביטוח הלאומי ושאר התרוצים לגביית תשלום עבור קופת המדינה הנעשקת ע"י קואליציות חמדניות כאלה ואחרות, הקטנת הוצאות הממשלה. את הכסף של ההתנחלויות החדשות והישיבות למיניהן – תעבירו אל העם, בין היתר, אל הרופאים והמתמחים.

צריך להפסיק את הבועה השקרית של צמיחה ולהתחיל להחזיר את הכסף לעם.

עכשיו, עם זה, תתחילו את המחאה.


מודעות פרסומת
פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • טל  ביום 26 ביולי 2011 בשעה 1:48 PM

  תיקון קטן ברשותך, לסעיף "התחבורה הציבורית לא עושקת אותנו" – צ"ל "התחבורה הציבורית קיימת" – משמע – כל ימות השבוע ורוב שעות היממה.

  • אקילה דביר  ביום 28 ביולי 2011 בשעה 4:16 AM

   שי יקר…אהבתי כל מילה! הצרה היחידה היא ששינויים חברתיים מהותיים לא נעשים מטוב ליבם של בעלי כח שררה הון ושלטון….הבריטים לא היו מסתלקים לעולם מגן העדן ההודי שלהם אלמלא היה גנדהי שהנהיג התנגדות העם לשלטון זר בדרכו שלו. וכן – כל שינוי חברתי-מדיני שהתרחש אי פעם . זו צרה אמיתית כי לאנשים כמונו אין כל כך חשק להלחם, להתמסר לעניינים פוליטיים שיש בהם המון אנרגיה ראג'סית , יותר טוב לנו למדוט לצליל פעמונים,לרקוד בפטיבלים, להתחבק עם העולם…ויש אפילו רוחניקים המרימים גבה ותוהים איך מורה ליוגה שכמוני מעזה לפרסם בפרופיל שלה בפייסבוק קישורים ודעות פוליטיות שמאליות…כאילו זה "איחס"…

 • שירלי קליביצקי  ביום 26 ביולי 2011 בשעה 1:51 PM

  הצלופח החלקלק מכה שנית, ובעוד הופעה שמנונית במסיבת עיתונאים עם אטיאס החלקלק לא פחות, מוכיח שוב שהוא לא מבין דבר וחצי דבר במה שעובר על מעמד הביניים הנרמס תחת המופרעות הקפיטליסטית שלו כבר שנים. מזל שיש אנשים כמו שי, שמנסחים את הקריזה שלי ושל רבים כמוני במילים מדויקות ועצבניות לתפארת ואני יכולה לעשות לייק ולזכור שאני לא לבד.

 • Uri Mizrahi  ביום 26 ביולי 2011 בשעה 5:24 PM

  יפה אחי אני איתך…
  אבל אני חושב שמה שפושט את הרגל זה הכלכלה העולמית. הכלכלה העולמית מתחילה להבין שחומרי הגלם על הפלנטה מוגבלים ומכיוון שכך מחירם עולה כל הזמן. כך בחשבון שאנחנו חיים בפחד תמידי מהמלחמה הבאה וסכום יפה מהתקציב המדיני שלנו הולך לבטחון.
  בקיצור מחירי חומרי הגלם עולים—אנחנו על הקצה עם התקציב המדיני שמחולק לכל המערכות ואין שם כסף מיותר—המחייה כל הזמן מתייקר ואנחנו מרוויחים אותו הדבר.
  לדעתי בקרוב פשיטת רגל.

 • גדעון בר-סלע  ביום 27 ביולי 2011 בשעה 9:50 PM

  שי אתה מזה צודק. אני בוגר יותר ומוצא את עצמי מתמודד באותה המידה כמו הצעירים עם ניהול של תאגיד בצורת כלכלת משפחה.מה יהיה על הדור הבא שלנו שמשתחרר מהצבא? על הנהירה לברלין כבר שמעת? צחוק הגורל -חוזרים לשם…

 • ilan  ביום 28 ביולי 2011 בשעה 2:37 PM

  הטקסט הכי מדוייק שנכתב על הצעת הפתרונות נמצא בבלוג "לא למות טיפש". http://idanlandau.com/ , מומלץ בחום לכל מי שהמחאה מדגדגת לו

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: